Zmienić czy wymienić? Oto jest pytanie.

Jak odnowić drzwi? Malowanie, oklejanie, wymiana przeszkleń.... Sposobów jest naprawdę wiele. Z każdych niemal drzwi można zrobić ładny i ciekawy element wystroju mieszkania. A zazwyczaj drzwi, szczególnie te wejściowe, urodą nie grzeszą. Z każdych możemy stworzyć drzwi o indywidualnym charakterze bez konieczności ich wymiany. Czasami nie wymagają one  nawet dużego nakładu pracy czy wielkich kosztów, wystarczy dobry pomysł i staranne wykonanie. Ważne jest aby drzwi po metamorfozie pasowały do stylu naszego wnętrza i by były z nim spójne. O ile w swoim mieszkaniu nie jesteśmy niczym związani, to chcąc zmienić wygląd drzwi wejściowych w budynkach wielorodzinnych musimy się upewnić czy jest to możliwe. W najgorszym wypadku zmienimy tylko drzwi od strony mieszkania. 


Jednym z najprostszych i najtańszych sposobów jest ich przemalowanie. Kto śledzi mojego bloga wie, że ten sposób właśnie wybrałam. Ważny jest w tym przypadku wybór koloru. Moje mają ten sam kolor co ściany wokół, dzięki czemu są mniej widoczne. Ale ciekawym rozwiązaniem jest wybór odważnego lub nietypowego koloru. Odpowiedni wybór farby, kilka godzin pracy i efekt może być powalający.


Nieco odmienną formą przemalowania jest zastosowanie farby tablicowej. Bardzo popularne od jakiegoś czasu. Wiemy wszyscy, że farba tablicowa nie musi być wcale czarna. Więc i w tym przypadku drzwi kolorystycznie mogą się wpasować w otoczenie. Czarne, szczególnie we wnętrzach minimalistycznych i monochromatycznych wyglądają świetnie. 


Trzecim sposobem jest oklejenie ich tapetą, taką samą jaką mamy na ścianach. Jest to doskonały  sposób maskowani drzwi, które nas denerwują.  Do pokrycia tapetą nadają się najlepiej drzwi o prostej powierzchni. Ale te z ozdobnymi wgłębieniami można okleić na przykład tylko w wybranych miejscach. Drzwi przygotowujemy jak do malowania. Tapetę należy wybrać zmywalną i bardzo odporną na rozdarcia.


No i na koniec oklejanie drzwi  grafiką. W tym przypadku można zlecić wykonanie wydruku na folii samoprzylepnej. Tutaj dowolność pożądana, może to być odręczny rysunek albo ulubione zdjęcie. Warunek jest jeden, plik przekazywany do druku musi mieć odpowiednio wysoką rozdzielczość. Jeśli nie masz pomysłu na własną grafikę wykorzystaj fototapety na drzwi. 


 
Bogaty wybór wzorów i dopasowany rozmiar to ich zalety. Od dziś znajdziesz je również w ofercie naszego sklepu w zakładce TAPETY - TUTAJ. Zapraszam również do obejrzenia pozostałych NOWOŚCI, sporo dodatków w stylu scandi boho.  A dla tych, którzy mają się czym pochwalić w temacie metamorfozy drzwi będzie niespodzianka w następnym poście. 
2 komentarze :

  1. Wiem coś o tym, też przemalowywałam stare drzwi, dodałam szprosy i przydymione szkło. Niestety jak to w blokach bywa, drzwi źle się zamykają i wkurza mnie to niemiłosiernie (już 10 lat z nimi wytrzymuję). Problem w tym, że taka wymiana drzwi z wyrywaniem żelaznych futryn to już remont na całego.. Pozdrawiam cieplutko!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czasami drobne zmiany wystarczą, aby odmienić wnętrze :) Ostatnio malowałam na nowo stolik kawowy i nowy kolor sprawił, że całe wnętrze nabrało nowego charakteru!

    OdpowiedzUsuń

Witam i cieszę się z wizyty.

kokonhome © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka